Petrika Mele: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

119

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” Koordinatori i LSI në Korçë, Petrika Mele ka denoncuar mungesën e ujit të pijshëm dhe infrastrukturën mesjetare në fshatin Barç vetëm 1 km larg Korçës.

Ja postimi i plotë nga Petrika Mele:

Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij.

Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës!
Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm dhe infrastruktura mesjetare janë barrikada që pengon zhvillimin e zonës.

Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij.Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës!Ujrat e zeza…

Gepostet von Petrika Mele am Montag, 10. August 2020