Meta zbulon planet para 25 Prillit: Ja pse do të pranoja një mandat të dytë si President nëse rrëzohej Rama

127
Sigal

Presidenti Meta: Mandat i dyte? Jam i sigurte qe po, por jo me perpara se 20 vite.

Nuk e kam patur synim as kete mandat. Nese do kishte nje ndryshim me 25 prill do ta pranoja një mandat të dytë si President nëse do të bëheshin ndryshime, që Institucioni i Presidentit të kishte me shumë instrumenta për të mbrojtur demokracinë.

Unë jam Presidenti që jam lënë vetëm, jam tradhetuar dhe më ka nxjerrë në prit opozita.

Detyren time e kam bere shkelqyer. Ishte vendosmeria ime qe pengoi pushtimin e Gjykates Kushtetuese dhe mbi te gjitha qe riktheu Parlamentin pluralist.