Gucci Linda del dhe na flet për gratë punëtore dhe fshatare! NEVERI!

509
Sigal

Nga Altin Hazizaj

Gucci Linda, qe nuk ka jetuar nje dite ne varferi, del e me flet per grate e majta, punetore dhe fshatare, qe enderrojne te kene rrogen e muajit sa ka Linda pagesen e saj ditore, eshte qendrimi me i pafytyre dhe mashtrimi me i keq qe i behet te majteve, sidomos atyre mijerave qe shpresuan tek Rilindja dhe sot enden si lypsa rrugeve te Europes!

Asnjehere nuk ka qene e nuk do te jete PS kaq rende e mashtruar dhe e vene perfund nga fenomeni Rama-Linda, qe jane aty vetem per te kontrolluar pushtetin qe sjell paraja e favoreve dhe korrupsionit!

E pra, te dale Gucci Linda e te flase per gruan fshatare e qytetare te Shqiperise, qe perpos se e dhunuar dhe denigruar, nuk gjen asnje mbeshtetje tek sistemi nje-partiak qe burri i saj ka ngritur ne kembe, eshte njesoj si Nexhmije Hoxha qe flet per demokracine e burrit te saj, duke harruar te gjithe te vraret e te renuarit qe ai sistem la pas! Jane te njejtat fytyra, te njejtat rrite, te njejtat metoda, thjesht ndryshon marka e veshjeve dhe konturi shoqeror!

Me vjen vetem nje fjale ne mendje: NEVERI!