Endrit Braimllari takim me banorët e fshatit Zvezdë të Maliqit, Edi Rama ka larguar të rinjtë duke vrarë shpresën në vend

302
Sigal

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka zhvilluar sot një takim me banorët e fshatit Zvezdë të Maliqit.

Braimllari ka dikstuar me fermerët për problemet e buqësisë dhe për projektin e LSI për rritjen e investimeve në këtë sektor.

Duke folur për mungesën e vëmendjes nga ana e qeverisë për Bujqësisë, Braimllari u shpreh se me kryeministrin Edi Rama, vendi ka vetëm kthim pas.

Postimi i plotë i Braimllarit në Facebook:

Ne Zvezde te Maliqit.
Mungesa e subvencioneve ne bujqesi, largimi i te rinjve dhe mungesa e vendeve te punes shqetesimet me madhore.
Edi Rama ka larguar te rinjte duke vrare shpresen ne vend. Ka shkaterruar bujqesine dhe nuk ofron asnje politikë per hapjen e vendeve te reja te punes.

Vendi ka nevoje per politika konkrete punesimi, per subvencion te drejtperdrejte per fermeret dhe per krijimin e shanseve per te rinjte.

Me Edi Ramen vendi po shkon gjithnje e me pas.Te vendosur ne rrugen tone per te larguar nje Kryeminister antikombetar. Behemi te gjithe bashke ne protesten e shqiptareve 🇦🇱me 25 maj.

Image may contain: 7 people, people sitting and outdoor

Image may contain: 2 people, people standing and outdoor

Image may contain: 3 people, people standing and outdoor