Denoncimi/ Rilindja po grabit tokat e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve

267
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim, ku tregon se si rilindja ka futur duart dhe po grabit edhe pronat e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve. Në mesazhin dërguar ish-kreut të qeverisë, qytetari shkruan se në Fushë Krujë po grabiten pronat e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve. Sipas tij, te zona e quajtur ish-serat, të cilat njihen si prona të kryegjyshatës, po merren si tokë shtet.

Ja postimi i Berishës:

Grabitin tokat e kryegjyshates boterore te Bektashinjve! Denoj me ashpersine me te madhe si nje akt te shemtuar, plaçkitje e pronave dhe persektutim njelloj se eterit mizor nga Edvin Hajduti te bektashinjve shqiptar. Ju bej thirrje bektashinjve te Fushe Krujes dhe mbare Shqiperise te mbrojne me te gjitha mjetet e mosbindjes civile pronat e tyre nga kjo bande ateiste hajdutesh qeveritar”, shkruan Berisha në postimin e tij të rradhës, ndërsa publikon edhe denoncimin e qytetarit. “Pershendetje z.berisha duke te uruar shendet dhe uroj te jesh mir deshta te ndaj vetem dicka qe ne ralitet te vjen per te vjell kur e nigjon kte te gjatin me ate ametin dje ishin ne fush kruj tek ish serat tok e kryegjyshates boterore bektashjane dhe ato e din shum mir dhe thon esht tok shtet ska nevoj per cpronesim un jam nje besimtar baktashi si mund te dal e thot aty se kjo esht tok shtet kur e din shum.mir se toka esht tok bektashjane por ajo tok e vendit te mir ja thyfte qafen te lutem boje publike ta shoh e gjith bota se me tokat e blera me gjak shiptari ky thot esht shtet te uroj gjith te mirat e ksaj bote.