Deklarata e Ramës, Reagon Basha: Koha e dokrrave po sos, Shqipëria është kundër teje cdo ditë e më shumë

379
Sigal

Deklaratë e kryetarit
të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

 

Kundër Shqipërisë je kur qeveris me banditë e trafikantë; Kundër
Shqipërisë je kur dhunon e blen votën e shqiptareve; Kundër Shqipërisë je kur
vjedh dhe mbush xhepat me parate e ilaceve te femijeve shqiptare, kur e zbraz
atë nga rinia, kur e mbush me droge, kur i mbyt shpresën e besimin. Koha e
dokrrave po sos. Shqipëria është kundër teje cdo ditë e më shumë. Dhe Shqipëria
do të jetë më mirë pa ty.