Braimllari pas takimit në Maliq : Të rinjtë janë fuqi e jashtëzakonshme transformimi për vendin dhe duhet t’ju japim vendin që meritojnë

61
Sigal

Ditën e sotme, Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka zhvilluar një takim me të rinjtë e Maliqit.

“LSI krijon shanse dhe mundësi për të rinjtë. Të rinjtë në qëndër të politikës së LSI. Të rinjtë janë fuqi e jashtëzakonshme transformimi për vendin dhe duhet t’ju japim vendin që meritojnë.”, – është shprehur Braimllari në një postim pas takimit të zhvilluar.

Postimi i tij i plotë :

Te rinjte e Maliqit energjik dhe te vendosur per te ndryshuar kete politik te vjeter klienteliste. Me 25 prill çmontohet politika e monopolit, e papergjegjshmerise dhe arrogances te Rilindjes.
LSI krijon shanse dhe mundesi per te rinjte.
Te rinjte ne qender te politikes se LSI.
Te rinjte jane fuqi e jashtezakonshme transformimi per vendin dhe duhet tju japim vendin qe meritojne.
Po punojme çdo dite per t’a bere Maliqin dhe Shqiperine shtepine tuaj