FOTOT/ Eurodeputetja filmohet duke bërë veprimin e pabesueshëm në Parlamentin Evropian

120
Sigal

Për shumë kënd, Parlamenti Evropian shihet si një institucion që merren vendime të mëdha dhe ata që punojnë janë të angazhuar në këtë drejtim.

Por, Komisioneri Evropian për Punët e Brendshme, suedezja Ylva Julia Margareta Johansson gjatë një pushimi në një seancë plenare të këtij Parlamenti, është fotografuar duke thurur çorap.

Social demokratja, e cila prodhon raporte mbi situatën e refugjatëve dhe migrantëve në kufijtë e jashtëm të BE-së, e konsideron veten një “tifoze absolute” të thurjes me shtiza.

Ajo u bë e famshme dhjetorin e vitit të kaluar, kur postoi një foto në rrjetet e saj sociale ku mund të shihje dhjetëra çorape që ai kishte thurur për kolegët në Parlamentin Europian.

FOTOT/ Eurodeputetja filmohet duke bërë veprimin e pabesueshëmFOTOT/ Eurodeputetja filmohet duke bërë veprimin e pabesueshëm

FOTOT/ Eurodeputetja filmohet duke bërë veprimin e pabesueshëm