Basha: Partitë e opozitës do të mblidhen për të marrë vendimin ndaj aktit të qeverisë

203
Sigal

Kreu i PD, Lulzim Basha pas nisjes së shembjes së Teatrit ka vendosur të mbledhë sot në seli partitë aleate për të marrë vendim.

Basha tha se do të ketë një vendim politik lidhur me këtë situatë dhe dhunës së shkaktuar. Nëse  opozita nuk kundërpërgjigjet me të mënyrë ndaj pushtetit, atëhere më mirë të marrë seli në Surrel.