73-Vjetori i Çlirimit, Meta dhe Rama nisin homazhet në Varrezat e Dëshmorëve

380
Me rastin e 73-vjetorit të Çlirimit, kanë nisur paraditen e sotme, homazhet ne Varrezat e Dëshmorëve.
Kurora me lule kanë vendosur pranë Monumentit “Nnënë Shqipëri”, Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, përfaqësues të instituconeve, organizatave të veteranëve të LANÇ etj.
Sigal