“Edi Rama do përfundojë si miu”/ “Shpërthen” deputeti: Po afron dita e çlirimit

511
Sigal

“Edi Rama do të përfundojë si miu”. Kështu shprehet deputeti Lefter Maliqi përmes një postimi në rrjetet sociale, ndërsa e krahason Ramën me disa nga diktatorët si Fidel Kastro, sadami, Enveri, Gedafi, Duçja, Hitleri apo Kim Jong Un.

Madje Maliqi shkruan se janë e njëjta skuadër futbolli dhe do të kenë të njëjtin fund.

Sipas deputetit, dita e çlirimit po afron dhe shqiptarët do e shohin live nëntorin e 3-të.

“Parrulla po zbatohet: Ç´thotë Beu i Surrelit bënë populli, ç´thotë beu bënë shteti ( ushtria, policia). Beu nga bunkeri urdhëron policin dhe ushtrinë të dalin në rrugë me blinda e autoblinda duke futur popullin e vet në panik, frikë e terror.

Kufizimet e epidemisë diktatorëve u japin kënaqësi dhe mendojnë vetëm të zgjasin masat kufizuese sepse mendojne se kanë kontrollin e gjithçkaje. Me këtë rast duan të kontrollojnë edhe mendimet e njerëzve.

Do krijojnë Policinë e mendimit, kush mendon ndryshe ndëshkohet, këtu e kanë fokusin jo tek hallet e popullit,jo tek kriza ekonomike që ka hyre në çdo familje e biznes”, shkruan Maliqi.

Postimi nga Lefter Maliqi

Nentorin e pare dhe te dyte e kemi pare ne film por Nentorin e 3 do e shohim live ,dita e clirimit po afron.

Si skuader futbolli te nje gjaku te zi me fund te njejte.

1) Hitleri, 2)Duçja, 3)Stalini, 4)Pinoçeti, 5)Fidel Kastro, 6)Enveri, 7)Sadami, 8)Gedafi, 9)Bin Ali, 10)Kim Jongu, 11) Beu i Surrelit.

Diktatori neser mbledh Pleniumin e Partise ne rresht (Parlamentin) se do zgjas afatin e fatkeqesise natyrore se i duhet per fushaten elektorale qe ka filluar.

Deputetet armiq te partise vetem 1 min mund te flasin. Piktorin aventurier e kishte marr malli per kohen e diktatures, te bunkiereve, kohen e eterve te vet (Shqiperia shkemb graniti).

Parrulla po zbatohet: Cthote Beu i surrelit bene populli,cthote beu bene shteti ( ushtria,policia). Beu nga bunkieri urdheron policin dhe ushtrine te dalin ne rruge me blinda e autoblinda duke futur popullin e vet ne panik,frike e terror.

Kufizimet e Epidemise diktatoreve u japin kenaqesi dhe mendojne vetem te zgjasin masat kufizuese sepse mendojne se kane kontrollin e gjithckaje.Me kete rast duan te kontrollojne edhe mendimet e njerzeve.

Do krijojne Policine e mendimit,kush mendon ndryshe ndeshkihet,ketu e kane folusin jo tek hallet e popullit,jo tek kriza ekonomike qe ka hyre ne cdo familje e biznes.

Ish Deputeti i PS Namik dokle ka thene se : Diktaturat kafshojne si qente por perfundojne si minjte. Prandaj dhe beu i Surrelit fundin e miut do kete pavarsisht se i duket vetja thithlop.

Sishte pare e degjuar nje manjak pushteti me ligesi ,mashtrim,babezi si beu i Surrelit.I doli boja bashke me Ertv – ne e tij,bashke me virusin te largojme dhe virusin e Surrelit si e jeqja me e madhe.

Besoj qe do jete Nentori i 3 per Shqiptaret.Nendor i pare dhe i dyte u cliruam nga armiqte e huaj kurse ky nentor i 3 do clirohemi nga Armiku i padukshem dhe me i rrezikshem qe fshihet neper bunkieret e Surrelit ne Dajt.