Adriatik Dosti: Sa shumë aresye për ta urryer e rrëzuar Ramën….

152

Absolutisht kryehorri-kryeminister i Shqiperise se sotme eshte kthyer ne figura me e urryer e shqiptareve brenda e jashte Shqiperise pavaresisht mitingasheve e besnikeve te tij mjerane e atyre qe mbartin karriget me vete per tu ulur ne disa sheshe te qyteteve shqiptare e per ta degjuar e duartrokitur se ndryshe humbasin vendin e punes e buken e gojes…apo edhe se i urdheron Partia…

Nuk e teproj fare po te them publikisht se Rama sot eshte po aq i urryer sa Diktatori dje…eshte po aq i keq, po aq mizor e shpirtzi sa ai…po aq antinjerezor e antishqiptar po njesoj sa ai ….e te dy bashke formojne duetin neverites e perbuzes te dy personave politike me te kontestuar prej shqiptareve e qe meritojne te hyjne vetem ne llumin e historise se tyre e askund tjeter…

Jane nje mori faktesh e aresyes pse shqiptaret e urrejne kaq shume Ramen e pse rrezimi e permbysja e tij jane me imperative se kurre…sot …e pa pritur hic 2 marsin a 2 qershorin… pa pritur hic qe per rrezimin e tij t’ju bejne thirrje Meta, Basha e kushdo tjeter…e pa pyetur fort se c’thone e c’mendojne nderkombetaret e leshit…sepse ne shqipot jo me kot themi se …i zoti e di se ku i pikon Catia …dhe po i zoti e nxjerr Gomarin nga balta…

…..Sepse Rama erdhi ne pushtet duke lene te vrare ne bulevardin qendror te Tirane 4 shqiptare te pa fajshem…

Sepse kerkoi qe per te mbajtur pushtetin e tij me cdo kusht te sillte ne Shqiperi mbetjet e rrezikeshme kimike te kriminelit sirian Asad…

Sepse ratifikoi , pranoi e vulosi strehimin e Muxhahedineve iraniane ne Shqiperi duke ju lene peshqesh shqiptareve nje ”bombe me sahat” qe mund te shpertheje nga casti ne cast.,.

Sepse solli ne Parlamentin shjqiptar bandite, rrugace, injorante e kriminele si kurre me pare ne jeten politike e parlamentare shqiptare…

Sepse qe nga foltorja e parlamentit ju tregoi shqiptareve organet gjenitale e ju tha publikisht se kur ju ngefet e kur ju shkrefet…

Sepse eshte horr , cinik, arrogant e nje bastard exemplar i llojit te vet…

Sepse mbetet politikani i vetem ne historine e Shqiperise perfshi edhe periudhen komuniste e diktatoriale…qe ka gojen me te piset e me te ndyre e qe perdor fjalorin me banal e vulgar te gjuhes shqipe duke u prezantuar si nje rrugac e vagabont klasik e unikal i llojit te tij e te pa krahasueshem me askend tjeter…

Sepse solli e zgjodhi ne krye te pothuajse te gjitha Bashkive te vendit kryebashkiake me begraund kriminal ..drogaxhinj, fallsifikatore parash, te kerkuar nga policia per vrasje e krime , imorale e hajdute..etj etj…

Sepse eshte i vetmi kryeminister qe ka guxuar ti quaje mediat e gazetaret e vendit te tij me lloj -lloj epitetesh te turpshme, fyese, poshteruese, skandaloze e teper te denueshme moralisht por edhe ligjerisht …

Sepse eshte i dyti pas diktatorit qe guxon e miraton ligjin e burgosjes se fjales se lire e perdhosjen e lirise se fjales…
AI permes Nenit famekeq 55 e KY permes Paketes Antishpifje…

Sepse urdheroi mbytjen e helmimin e shqiptareve dhe te opozites me gaz luftarak serb …

Sepse kerkon te vjedhe miliona permes Astirit…rrugeve me nga 20 milion kilometrin e sepse guxon te vere dore mbi Teatrin kombetar te Shqiperise…

Sepse eshte autori dirtekt i vjedhjeve, mashtrimeve , grabitjeve e abuzimeve me PPP , koncensionet, KCK, Tendera.. etj etj ne gjithcka te pasurise kombetare te shqiptareve mbi e nen toke…

Sepse ka kapur e ka uzurpuar cdo segment te shtetit te sotem te korruptuar e kriminal shqoiptar …

Sepse po implementon nje lloj reforme ne drejtesi qe u shkon per shtat vetem diktaturave kriminale…

Sepse eshte i akuzuari kryesor ne vjedhjen masive e te dhuneshme te votave te shqiptareve permes banditeve te tij Gjushi, Gjiknuri e co.

Sepse eshte ne pushtet vetem ne saje te bandave e banditeve dhe ju sherben vetem atyre e askujt tjeter…

Sepse gjen guximin e deklaron publikisht se edhe ne burg po te shkoje krimineli e kryehajduti Vangjush Dako ai do te mbetet miku i tij per koke …dhe se shoket e tij nuk ja cakton e as ja zgjedh dot Departamenti amerikanm i shtetit…

Sepse guxoi e hodhi ne gjyq kryeministrin e Kosoves pse ai tha te verteten e historise tradhetare te ndarjes e coptimit te Kosoves… ku vete Rama ishte skenaristi, rregjizori e aktori i dores se pare …

Sepse i quajti Gomere te gjithe shqiptaret qe nuk e duan e nuk i shkojne nga pas Hashim Thacit …bashkepunetorit te tij te ngushte ne tradhetine e madhe ndaj kombit e popullit shqiptar…

Sepse i vuri Traun ndares shqiptareve brenda trojeve te tyre amtare ne rrugen e Kombit…gje qe as serbi nuk do guxonte ta bente dot…

Sepse i shau publikisht lideret kosovare dhe guxoi e i tha po publikisht kryeministrit kosovar Kurti se ai nuk e njeh minishengenin nder shqiptar por njeh vetem minishengenin serb e maqedonas…

Sepse eshte nxitesi kryesor i c’popullimit t,e Shqiperise…i ikjes se pa shprese te shqiptareve prej Atdheut te tyre…dhe i mbushjes se vendit me kineze, afrikane, bangladeshas e pakistaneze..

Sepse guxoi ne tha permes idiotllikut e marrezise se tij se …nuk ka faj Rusia qe ka pushtuar Krimene por fajin e ka NATO qe i ben presion asaj…

Sepse guxoi e tha dje boterisht se zgjedhja e Trump – it si president i Amerikes do te ishte idiotesia e fatkeqesia me e madhe e popullit amerikan por edhe e mbare njerezimit,.,,

Sepse ne disa raste …me gazetaret e me studentet por edhe me ata qe kane qene te pranishem ne tubimet e takimet e tija ”me popullin” …per ata qe e kane kundershtuar hapur e publikisht ate…ka urdheruar bodigardet e rojet e shumta personale te tij…gardistet e sampistet qe te merren ata dhunshem me ”plangprishesit”…

Sepse ju ka treguar mese njehere publikisht shqiptareve Gishtin e mesit …

Sepse eshte i vetmi politikan i seres se larte qe eshte degjeneruar publikisht ne sa e sa raste prej kujtdo e se mbetet i vetmi qe eshte sperkatur deri edhe me boje surratit…ne mes te parlamentit nga Opozita …

Sepse mbetet i vetmi politikan i seres se larte te pas 90… qe c’nuk beri derisa e detyroi opoziten te dale nga parlamenti dhe e riktheu Shqiperine nen tutelen nje partiake te rregjimit te djeshem diktatorialo-kriminal prej edhe nga e ka vete origjinen e tij..

Sepse ka zgjedhur e vazhdon te zgjedhe ne qeverine e tij Ministra e Ministre te perfshire ne sa e sa skandale te llojeve te ndryshme…

Sepse e mbushi krejt vendin me droge …dhe e reshtoi Shqiperine e sotme tek vendet me te dhuneshme e me vrasje, rrembime, pa siguri jetese e kriminalitet nder me te frikeshmit te bote…

Sepse jo pak por tre Ministra te Brendshem…Tahirin, Xhafajn e Lleshin i ka aktore te dores se pare ne trafikun kriminal te Droges…

Sepse e mbushi vendin me Banda kriminale e krim te organizuar qe nga Shkodra e Vlora e deri ne Durres, Elbasan, Lushnje e kudo … me vrasje renqethese e tronditese te seksit femer…e me militante , fanatike e idhtare te komunizmit qe ne cdo ”feste” na tundin sot ende para sysh …pllakatet, parrullat, shajet e kuq e basyretet e neveriteshme te Diktatorit…

Sepse eshte krejtesisht i pa pergjegjshem menderisht …eshte nje genjeshtar klasik,,,nje mashtrues ordiner, nje abuzues i madh me pushtetin.,..nje inatcor i pa ndreqshem… nje i pa bese, i pa burre e i pa fe…nje hipokrit e frikacak qe duhet permbysur e harruar por edhe denuar nje ore e me pare.,,

Sepse eshte nje lloj Lypsari …qe nderin e dinjitetin e Shqiperise e te shqiptareve…krenarine e personalitretin e tyre nder shekuj i ka shkelur me kembe si kerkush tjeter…e i ka perdhosur aq turperisht sa ky lloj palacoje, sharlatani e bastardi me se paku nuk meriton te quhet minimalisht as shqiptar…

Ndaj pa as me te voglin ekuivok e dileme …shqiptaret duhet ta fusin ne mendjen e tyre njehere e mire se Monstra te tilla …rrezohen e permbysen nga aty ku jane…po ashtu sic kane ardhur …..vetem me Dhune…cdo lloj rruge tjeter eshte humbje kohe dhe s’ben gje tjeter vetem se zgjat qenien e tij ne pushtet per te zezen e fatkeqesine e atij vendi e te atij populli…

A.R.DOSTI