Sigal

Dashi

Është koha që të ndihmoni një mik ose bashkëpunëtor, i cili mund të jetë duke luftuar me një detyrë të profilit të lartë. Asgjë nuk do t’ju bëjë të ndiheni më mirë se sa të ndani idetë dhe sugjerimet tuaja se si mund t’i bëni gjërat të funksionojnë më mirë.

Demi

Ju jeni mësuesi më i mirë i vetes tuaj, prandaj mos e harroni këtë kur hasni një situatë të panjohur. Ju duhet të përfitoni nga ky episod duke e bërë atë një mundësi për të mësuar; bëni pyetje të vështira dhe mos merrni një po ose jo të thjeshtë për një përgjigje.

Binjakët

Skema juaj e fundit është e rëndësishme, dhe ju jeni duke iu afruar një pike pa kthim sa i përket angazhimeve tuaja. Nëse doni që gjërat të vazhdojnë me sukses, ju duhet të çimentoni veten në këtë proces. Nëse jo, atëherë zbrisni nga anija menjëherë, ose rrezikoni të hyni në ujëra të thella.

Gaforrja

Duhet të jeni në gjendje të ndjeni një fillim të ri që vjen së shpejti në jetë tuaj. Ju jeni padyshim gati për çdo gjë dhe keni nevojë për stimulim. Mos u shqetësoni, sepse kjo po vjen shumë shpejt! Mbahuni fort dhe prisni.

Luani

Nëse ndiheni fajtor se bëni shumë pazar, apo e teproni me ushqimin, sot duhet të përpiqeni ta ndërprisni këtë. Është koha për t’i dhënë fund aktiviteteve të tepruara dhe t’i ktheheni një mënyrë më të thjeshtë jetese të paktën për momentin. Zëvendësoni luksin me gjëra më të thjeshta.

Virgjëresha

Në një mjedis biznesi apo shkolle, po i afroheni një pike kritike, por ju duhet të shikoni këtë ditë si çdo ditë tjetër. Gjëja më e keqe që mund të bëni tani është të lejoni veten të frikësoheni nga disa pritshmëri. Nëse i shmangni gjërat, do të humbni perspektivën dhe mund ta shisni veten lirë.

Peshorja

Nëse luani kartat tuaja në mënyrë të drejtë, dita e sotme mund të shndërrohet një pikë kthese masive për ju. E gjitha varet nga ju kështu që rrethojeni veten me njerëz kreativë dhe romantikë sa më shumë që mundeni. Një derë po hapet për ju.

Akrepi

Sot do të jetë një ditë e qetë, prandaj mos prisni shumë sfida. Kjo është një mundësi e madhe për ju që të vlerësoni disa arritje të kohëve të fundit në jetën tuaj. Ato ju kanë vënë në një pozicion të lakmueshëm. Ju duhet të planifikoni hapin tuaj të ardhshëm me shumë kujdes.

Shigjetari

I keni hapur vetes një derë në dashuri. Mundohuni të mos nxitoni në gjërat që bëni. Kurioziteti juaj duhet të frenohet në një farë mase. Sa i përket financave, duhet të tregoni kujdes me një kredi ose hua sepse mund ta zhysni veten në probleme.

Bricjapi

Gjërat kanë qenë të turbullta kohët e fundit sa i përket emocioneve. Relaksimi ndonjëherë është më i rëndësishëm se shpejtësia. Lehtësoni pedalin e gazit në dashuri dhe merrni një rrugë dytësore për të arritur në destinacionin tuaj.

Ujori

Sot mund të takoni disa persona me të cilët keni shumë kohë pa u parë ose me të cilët mund të keni humbur kontaktet. Sa i përket punës, do të ishte mirë që të mendoni edhe alternativa të tjera që të qëndroni si uji që nuk qarkullon.

Peshqit

Të qenit i butë është mirë, por sot është një ditë kur patjetër duhet të ofroni sa më shumë ide origjinale. Ju keni shumë gjëra të mira për të thënë, dhe është koha që ju të jeni udhëheqës. Njerëzit rreth jush do të jenë më të hapur ndaj jush.