Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, 11 gusht 2020

265
Sigal

Dashi

Ekziston mundësia të merrni një lajm zgënjyes sot, por mos u shqetësoni pasi nuk pritet të shkaktojë probleme. Përpiquni t’i merrni gjërat me sportivitet pasi gjithçka do të jetë më e lehtë.

Demi

Është koha e duhur për të bërë disa shpenzime të nevojshme apo investime, por duhet të tregoheni të kujdesshëm. Intuita juaj është e fortë, kështu që merrni pak kohë për t’u menduar se ku e shihni jetën tuaj ne të ardhmen.

Binjakët

Edhe nëse do t’ju marrin kohën tuaj të lirë, duhet të filloni t’i pranoni ftesat sot, veçanërisht ato që vijnë nga miqtë tuaj. Nëse duhet të bëni disa leshime, bejini duke i parë ato si diçka argetuese e perfituese per ju. Është kohë shumë premtuese për ju, sa i përket ndërtimit të një karriere më të mirë ose kërkimit të një pune të re.

Gaforrja

Miqtë tuaj mund t’ju ndihmojnë të shpëtoni nga energjia e keqe e kohëve te fundit. Ata ju njohin më mirë se pothuajse kushdo, dhe dinë saktësisht se çfarë të thonë për t’ju ndihmuar. Zhgjidhni të bisedoni me persona që ju bëjnë të ndiheni mirë.

Luani

Dikush mund të thotë gjithçka që duhet për të arritur qellimin e tij/saj, madje edhe gënjeshtra. Jini kritik, jini objektiv dhe tregohuni skeptik në raste të caktuara. Sa i përket marrëdhënies në çift, parashikohet një ditë e mbarë.

Virgjëresha

Do të përpiqeni maksimalisht për të rregulluar marrëdhënien tuaj në çift ose një marrëdhënie mes miqsh. Do të jeni të përgatitur më shumë se kurrë për një komunikim të hapur dhe të ndershëm, i cili do të jetë thelbësor për një dialog efektiv. Ju nuk mund të prisni më për t’i thënë dikujt ndjenjat tuaja të vërteta.

 

Peshorja

Një çështje për të cilën jeni shqetësuar shumë mund të marrë fund sot, prandaj përgatituni të merrni frymë lirisht! Ky lehtësim i pritur prej kohësh nga ju do t’ju mbajë të buzëqeshur gjatë gjithë ditës. Shfrytëzojeni këtë ndjenjë lirie. Beqarët e kësaj shenje mund të nisin një aventurë të re.

Akrepi

Disa nga endrrat tuja po fillojnë të realizohen, të paktën pjesërisht. Një person i ri mund të hyjë në jetën tuaj, megjithëse roli i tij mund të jetë aq minimal sa ju as nuk do e ini re ate. Por së shpejti ka gjasa ta kuptosh sesa mire ishte për ty kjo njohje e re!

Shigjetari

Ekziston mundësia që sot të bëheni nostalgjikë dhe të kujtoni personat, vendet dhe gjërat që ju mungojnë. Do të ndiheni mirë duke kujtuar pjesë nga e kaluara. Mund të ndjeni nevoijën ti takoni personat në fjalë apo të vizitoni vendet ku keni qenë më parë.

Bricjapi

Duhet të ndiheni mirë nëse dikush që ju ka ndihmuar më parë do të ketë nevojë për ju, pavarsisht sesa e vështirë mund të jetë kërkesa.

Keni një qetësi që i ben njerëzit te ndihen mire prane jush. Sa i përket aspektit financiar, parashikohen gjendje e qëndrueshme.

Ujori

Nëse keni pasuri të përbashkëta me te tjerët, tani eshte momenti të shkëputeni. Gjerat mund të kenë ndryshuar dhe ju duhet të merrni drejtimin e situatës. Sa i përket lidhjes në çift, nuk përjashtohet mundësia e një keqkuptimi.

Peshqit

Pse të mos e trajtoni veten me disa nga gjërat tuaja të preferuara? Blini diçka që keni dëshiruar për kohësh apo shkoni diku, ku mund të ndiheni mirë. Asgjë nuk është më e rëndësishme buzëqeshja në fytyrën tuaj !