Shuhet Jorgo Papingji, mesazhi nga Veliaj: Kontributi i tij, një trashëgimi e vyer e artit shqiptar

17
Sigal

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të poetit dhe autorit të shumë këngëve, Jorgo Papingji. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj shkruan se ai la pas një kontribut të jashtëzakonshëm në artin shqiptar. “I trishtuar për largimin nga jeta të poetit dhe autorit të dhjetëra këngëve të njohura, Jorgo Papingji! Kontributi yt i jashtëzakonshëm është një trashëgimi e vyer e artit Shqiptar. U prehsh në paqe”, shprehet Veliaj.