Zhduket adoleshenti shqiptar në Britani, autoritetet japin alarmin

277
Autoritete britanike bën të ditur se një adoleshent shqiptar është zhdukur pa lënë gjurmë, eastbourneherald.
Sipas njoftimi të policisë thuhet se ata janë “shumë të shqetësuar” për mirëqenien e djalit adoleshent, i cili është parë për herë të fundit në Seaford (në lindje të Sussex) më shumë se dy javë më parë.
Rajmond Dida, 16 vjeç, u pa për herë të fundit në 18:45, më 8 Maj.
Policia dyshohen se i riu mund të ketë shkuar në Midlands-in Perëndimor dhe tani mund të jetë drejt rrugës për në Kroydon.
Policia bën apel për ata që e njohin për të kontaktuar në adresën e e-mail-t: [email protected] ose të telefonojnë policinë.