U kap në shtëpi bari, arrestohet ish-futbollisti shqiptar në Britaninë e Madhe

33
Sigal

Një ish-futbollist shqiptar është arrestuar nga policia në Britaninë e Madhe pasi u kap duke punuar në një shtëpi bari në Swansea.

Mediat britanike shkruajnë se bëhet fjalë për shtetasin shqiptar Elsion Koka, 26 vjeç, i cili kishte hyrë ilegalisht në këtë shtet disa muaj më parë.

Policia gjeti 289 bimë kanabis sativa dhe një ekspert i drogave të detyruar vlerësoi se rendimenti i mundshëm i bimëve mund të ishte deri në 24 kg me një vlerë deri në 125.000 £.