Tërmet 4 ballë me epiqendër Adriatikun, alarmohen banorët e Durrësit

448
Një termet me mangitudën 4 ballë është regjistruar sot në vendin tonë, epiqendra e tw cilit ishte deti Adriatik. Mësohet se banorët e qytetit bregdetar të alarmuar nga lëkundjet e tërmetit kanë lënë banesat e tyre dhe kanë dalë në rrugë. Ata shprehen se tërmeti është ndjerë dhe se ka qenë i fortë. Nga informacionet paraprake bëhet e ditur se epiqendra ishte 7 km larg Durrësit dhe 37 km nga Tirana. Sakaq, nuk dihet ende nëse ka pasur dëme materiale nga kjo dukuri natyrore.
Sigal