Shpërtheu bombula gazit, digjet banesa në Berat

16
Sigal

Një banesë një në lagjen “Barrikadë”,prapa shkollës 9-vjeçare Zihni Toska në Berat, është përfshirë sot nga flakët.

Menjëherë pas njoftimit,në vendngjarje shkuan grupet e shërbimit zjarrfikës, të cilët me ndihmën e forcave të policisë bën të mundur nxjerrjen e banorëve nga banesa, pa lëndime.

4 mjetet zjarrfikëse dhe 15 efektivët mundësuan fikjen e zjarrit brenda një kohe të shkurtër si dhe shpëtimin e banesave që ishin shumë pranë me banesën që po digjej.

Si pasojë e zjarrit u dogj plotësisht një nga dhomat e banesës në pronësi të shtetasit Bastri Arapi, ndërkohë që fatmirësisht nga zjarri nuk ka pasur asnjë të lënduar. Sipas shërbimit zjarrfikës Berat,zjarri u shkaktua nga një bombul gazi,që rridhte.