Në pranga dy të rinjtë grekë, po sillnin në Shqipëri 42 kg marijuanë

92
Sigal

Vazhdojnë ngarkesat me drogë në kufirin greko-shqiptar. Operacion i policise greke pranë Kozanit. Ndalohet një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër me Shqiperinë. Brenda mjetit 3 çanta me 40 pako që përmbanin 42 kg 710 gram marijuanë.

Në pranga drejtuesi i mjetit 22 vjeç dhe pasagjerja 23 vjeçe, të dy shtetas greke. U sekuestruan dhe 2 celularë dhe 2 karta SIM. Prej fillimit të vitit në zona të ndryshme të Greqisë, janë sekuestruar rreth 957 kg marijuanë që dyshohet se vinte nga Shqipëria.