Lushnjë/ Sekuestrohen armë dhe drogë, në pranga zotëruesi

252
Policia e Lushnjës, në kuadër të operacionit “Shkumbini”, ka arrestuar në flagrancë një shtetas 25-vjeçar, banues në fshatin Çerm- Proshkë të këtij qyteti.
Në pranga është vënë Avdulla Muça, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij iu gjetën 5 kg kanabis sativa, një kallashnikov, dy krehëra kallashnikovi dhe 61 fishekë, një shotgan, një teke e markës italiane me 45 fishekë dhe një thikë.