Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Fushë-Krujë. Sipas raportimeve të para dy persona kanë humbur jetën kur një furgon pasagjerësh ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në arë i përmbysur pranë fshatit Bura në njësinë administrative Nikël.

Personat që kanë humbur jetën janë identifikuar si Islam Malja dhe Lindita Mjekra. Po kështu ka mbetur i plagosur edhe një fëmijë.

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Dyshohet se drejtuesi i mjetit ka pasur probleme shëndetësore çka kanë sjellë humbjen e kontrollit të mjetit.
Dy personat dyshohet se kanë gjetur vdekjen në vend.