‘Kryegomar mblidh gomerët’ / Reagimi i Petrit Vasilit pas deklaratave absurde të rilindasve

139
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në llogarinë e tij në rrjetin social facebook në lidhje me deklaratat absurde të bëra nga ministrat dhe kryeministri rilindas.


Lexo edhe : Hakeri shqiptar vodhi Bitcoin me vlerë 500 mijë euro / Tre shtete europiane i vihen pasJa postimi i tij i plotë :
KryeGomar mblidhi gomerët!
Çuçi i Ministrise Brendshme paska lënë mbrapa Angli, Francë e Hollandë.
Ja ç’thotë”:
“Kemi lënë mbrapa edhe shtete si Mbretëria e Bashkuar, Holanda apo Franca, sa i përket perceptimit sa e politizuar është Policia e Shtetit në vendimet dhe veprimet që ajo merr”.
Për Pandemine Bushati thotë: qeveria e ka menaxhur 50 herë më mirë se Italia dhe 10 herë më mirë se Gjermania.
Rama thotë: qe spitalet shqiptare s’kane asnje dallim nga Gjermania,Franca,Italia, Anglia.
Zot na ruaj nga Budallenjtë.


Lexo edhe : Qytetarët kërkuan dorëheqjen e tij / Përgjigjet Ardi VeliuSigal