Infektohet me koronavirus kryetari i Komunës së Kumanovës, apel qytetarëve: Ju lutem respektoni masat!

265
Sigal

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, ka konfirmuar se është infektuar me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dimitrievski, përmes një mesazhi në “Facebook”, ku shkruan mes të tjerash se “Sapo mora rezultatet për personat e rinj pozitiv me Kovid-19 në Kumanovë, gjithsejtë 40 qytetarë të mi të dashur, mes të cilëve edhe unë personalisht”.

Postimi:

 

Ju inkurajoj që bashke dhe të disiplinuar të vazhdojmë luftën kundër kësaj të keqeje të përbashkët, e di se do ta mposhtim, jam I bindur në këtë, ju lutem që të jemi të përmbajtur, nuk ka vend për panik, kërkoj nga ju disiplinë, respektim të masave dhe rekomandimeve për distance sociale.

Ju lutem nga shpirti dhe zemra, Ju lutem respektoni masa, shmanguni kontakteve të afërta, shëndeti është mbi të gjitha, kështu do të fitojmë të gjithë.