Përfshihet nga zjarri lokali në Zvërnec të Vlorës

18
Sigal

Zjarr në një lokal. Ngjarja ndodhi rreth orës 09:50 në fshatin Zvërnec në Vlorë.

“Rreth orës 09:50, në fshatin Zvërnec, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur pjesërisht, një lokal në pronësi të shtetasit L. R. Si pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë për shkak të një shkëndije elektrike. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të rastit dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.”, sqaron policia.