Ilir Meta: Lulzim Basha dhe Edi Rama përgjegjës për ’21 janarin’

152
Sigal

Presidenti Ilir Meta tha në emisionin ‘Now’ se përgjegjësi për 21 janarin kanë Lulzim Basha dhe Edi Rama.

Lulzim Basha ka qenë ministër i Brendshëm kur u zhvillua protesta e dhunshme e opozitës përpara Kryeministrisë.

Kreu i shtetit deklaroi tha se është informuar paraprakisht që në protestën e paralajmëruar të 21 janarit do të kryheshin vrasje.

Në mëngjes më bie zilja te shtëpia ku rrija në Bllok. Vjen lajmi nga miqtë e mi të vjetër, nga jashtë. Më thotë vlerësoje këtë situatë se planifikohet se do të bëhen vrasje”, u shpreh Meta.