Ushtarja izraelite shpëthen në lot pasi vritet miku i saj

440
Ky është momenti se si një ushtare izraelite ka shpërthyer në lot pasi miku i saj i ushtrisë u vra nga një palestinez. Fotua tregon se si ushtarët e tjerë e largojnë vajzën nga vendngjarja e cila duket se nuk gjen ngushëllim.

Sipas raportimeve palestinezi goditi ushtarin me thikë në stomak dhe plagosi dy gra para së të qëllohej nga ushtria israelite për vdekje. Ngjarja ndodhi  në një karburant të West Bank në Izrael pranë rrugës që lidh Jeruzalemin me Tel Aviv.
Sigal