Tronditet Greqia, tërmet 5.6 ballë afër kufirit me Shqipërinë

91

Një tërmet me magnitude 5.6 ballë, i shkallës rihter goditi Greqinë, në orën 01:49. Ky tërmet ishte 29.7 km në juglindje të Igumenicës, në thellësinë 10km. Tërmeti është ndjerë në Shqipëri, veçanërisht në jugperëndim. Ende nuk ka njoftim për viktima dhe dëme materiale.