Tërmeti apokaliptik/ Momente tmerri, ndërtesa shembet përpara banorëve në Tajvan (VIDEO)

25
Sigal

Tërmeti i frikshëm në Tajvan ka shkaktuar skena tepër të rënda. Pamjet e tmerrshme kanë bërë xhiron në rrjetet sociale, ndërsa autoritetet janë duke u përpjekur të shpëtojnë personat e bllokuar.

Tërmeti i fuqishëm rrëzoi një ndërtesë 10-katëshe përpara syve të qytetarëve. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar momentin, kur ndërtesa shembet dhe qytetarët vrapojnë të tmerruar.

Tërmeti me magnitudë 7.4 ballë shkaktoi në total 9 viktima, ndërsa më shumë se 900 të tjerë janë bllokuar.