Shpërthim i fuqishëm në një dyqan në Londër, 4 të vdekur

458
Të paktën katër persona kanë humbur jetën pas një shpërthimi të madh që shkatërroi një dyqan ushqimor dhe apartamentin sipër tij në Leicester të Anglisë.
Shkaku i shpëthimit që ndodhi mbrëmjen e së dielës mbetet ende një mister. Tetë persona u dërguan në spital me lëndime dhe katër persona u raportuan të vdekur, shkruan Daily Mail.
Policia dhe zjarrfikësit janë ende në kërkim të njerëzve të humbur, që mund të jenë bllokuar nën rrënojat e ndërtesës.
Zjarrfikësit vazhduan të luftojnë me flakët deri sot në mëngjes dhe nuk mund të futen brenda ndërtesës për të kërkuar për të mbjetuar nën rrënoja deri sa të mendohet që është e sigurtë.
Policia e Leicestershire deklaroi se deri tani ngjarja nuk lidhet me terrorizmin.
Sigal