Presidenti ukrainas falenderon Shqipërinë

199
Sigal

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka falenderuar shtetet anëtarë të Këshillit të Sigurimit në OKB për Rezolutën që dënonte pushtimin e vendit nga Rusia. Në një postim në Twitter, presidenti ukrainas ka renditur flamujt e shteteve që votuan “Pro” dënimit të Rusisë dhe mes këtyre vendeve është edhe Shqipëria.

Falënderues për të gjitha shtetet në Këshillin e Sigurimit të OKB-së që votuan për të ndaluar sulmin rus. Veto e Rusisë është një njollë gjaku në pllakën e saj në Këshillin e Sigurimit, hartën e Europës dhe botës. Koalicioni anti-luftë duhet të reagojë menjëherë.