Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.2 në Bosnje Hercegovinë, ja epiqendra

165
Sigal

Lëkundje tërmeti në Bosnje. Sipas të dhënave zyrtare, epiqendra është 76 km në jugperëndim të Sarajevës ose 69 km në veri të Dubrovnikut në orën 11:45 me orën lokale.

Whatsapp Image 2020 07 07 At 11.56.42 Am

Tërmeti ka pasur një magnitudë 4.2 dhe me thellësi 10 km. Deri tani nuk raportohet për dëme apo njerëz të lënduar.