EXIT POLL çon Prishtinën në balotazh: Arben Vitia dhe Përparim Rama shkojnë në përballjen tjetër

51
Sigal

Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Përparim Rama i LDK-së do të shkojnë në balotazh për kryeqytetin, sipas EXIT POLL-it të realizuar nga Tomor Qela dhe të prezantuar ekskluzivisht në Klan Kosova.

I pari ka marrë 43.7 % dhe i dyti 27.1 %, derisa Uran Ismaili i PDK-së është radhitur i treti me 20.8%.

Rezultatet e këtij EXIT POLL-i:

Arben Vitia (VV): 43.7 %

Përparim Rama (LDK): 27.1 %

Uran Ismaili (PDK): 20.8 %

Daut Haradinaj (AAK): 5.0 %

Gëzim Mehmeti (AKR); 2.7