E RËNDË/ Shqiptarin e përplas për vdekje treni

60
Sigal

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Pejës.

Një person është goditur për vdekje nga treni. Sipas mediave kosovare, dyshohet se viktima i ka dalë përpara trenit.

“Rreth orës 18:35 kemi pranuar një informatë se treni i cili ishte në lëvizje Prishtinë – Pejë, duke arritur në stacionin e Pejës ka goditur një person për vdekje. Viktima dyshohet se i ka dalë përpara trenit”, deklaroi ai.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë e Policës, dhe po hetojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.