Zjarr në kodrat e Patosit, era ndihmon flakët, digjen dhjetëra rrënjë ullinj

46
Sigal

Zjarr në vendin e njohur si “burimi e lajthisë” në Dukas të Patosit.  Era po favorizon flakët dhe zjarri po përhapet në grykën e kodrave duke shkuar drejt Margëlliçit.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se po digjen ullinj të rinj dhe shekullorë. Drejt vendit të ngjarjes janë nisur forcat zjarrfikëse, ndërsa ende nuk dihet shkaku i zjarrit.