Në kërkim për prodhim narkotikësh, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë (EMRI)

27
Sigal

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, finalizoi operacionin e koduar “Catch”.

Gjatë operacionit është kapur shtetasi Marsel Gjoncaj, 40 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Apelit Tiranë, e ka dënuar me 3 vite e 4 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e Narkotikëve”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.