Vritet pronari i një televizioni në Rrëshen, del emri. Ja detajet e para

489
Sigal

Një vrasje me armë ka ndodhur në Rrëshen gjatë ditës së sotme, ndërsa viktima dyshohet të jetë Kastriot Reçi, pronar i një televizioni lokal ”media plus” në Mirditë.

Reçi është ekekutuar në qendër të Rrëshenit, përpara biznesit të tij, ndërsa dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive hakmarrjeje.

Mësohet se Reçit i kanë vrarë dhe vëllanë dy vite më parë në Romë, Gasper Reçi.