Vrasja e Mehmet Qemës, Gjykata jep vendimin për autorin dhe shokët e tjerë

65
Sigal

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për personat e përfshirë në vrasjen e 27-vjeçarit Mehmet Qema në Tiranë, e ndodhur në lagjen “5 Maji”.

I vetmi që do të mbahet në arrest me burg, është Marjus Dema, i cili është personi që shkrepi armën në drejtim të Qemës, ndërsa personat e tjerë kanë masa më lehtësuese.

Gjykata ka dhënë:

Arrest burg Marjus Dema

Frenkli Myftari arrest shtëpie

Xhuliano Koçi arrest shtëpie

Erlin Peka detyrim paraqitje

Blerim Hoti detyrim paraqitje

Eder Pjetra, i cili është pronari i lokalit detyrim paraqitje.