Vijojnë sulmet/ Hakerat iranianë publikojnë listën e zgjedhësve shqiptarë

94
Sigal

Hakerat iranianë kanë publikuar në Telegram, listën e zgjedhësve në Shqipëri, pak muaj para votimeve për kryebashkiakët e rinj të vendit më 14 maj.

Me këtë publikim, hakerat kanë shpërndare dhe një mesazh ku thonë:

“Nuk keni nisur të pendoheni që votoni për zyrtarë të korruptuar?”. 

Kjo është e disata herë që hakerat iraniane bëjnë publike të dhëna sensitive për qytetarët shqiptarë.

Vijojnë sulmet/ Hakerat iranianë publikojnë listën e