Në disa zona shtrëngata e rrufe, moti për çdo qytet

230
Sigal

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të herëpashershme me diell.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar. Në pjesën Veriore dhe qendrore lokalisht reshjet marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike në orët e drekës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Jugperëndim 1-12m/sek, kryesisht në bregdet. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 14/26 Re shi

Kukës 12/26 Re shi

Lezhë 12/25 Re shi

Dibër 10/22 Re shi

Durrës 15/24 Re shi

Tiranë 16/27 Re shi

Elbasan 14/27 Re shi

Berat 12/27 Re shi

Vlorë 16/24 Re shi

Korçë 12/21 Re shi

Gjirokastër 10/27 Re shi

Sarandë 13/23 Re shi.