Vazhdojnë reshjet e shiut, ja parashikimi i motit për sot

444
Sigal

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i paqëndrueshëm ku do të sjellë reshje shiu herë pas here.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 12ºC, në zonat e ulëta nga 08ºC në 22 ºC dhe në zonat bregdetare nga 11C në 22ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash dhe me alternime vranësirash por që mundësitë e shiut janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 18ºC dhe në zonat e ulëta nga 04ºC në 19ºC.
Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin në qytetet kryesore të vendit dhe jo vetëm