Tërmeti trondit Shqipërinë, ja qytetet ku u ndje më shumë

102
Sigal

Një tërmet me magnitudë të lartë ka tronditur këtë mbrëmje disa nga qytetet e Shqipërisë.

Raportimet e para bëjnë me dije se tërmeti është ndjerë në qytetin e Fierit, por edhe në qytete si Durrësi dhe Korça.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ishte në Larisa të Greqisë, por lëkundjet janë ndjerë edhe në kryeqytetin tonë.

Tërmeti ka qenë me thellësi 10 km dhe me magnitudë 5.7 ballë.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytete të tjera të Shqipërisë.