Temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

105
Sigal

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat verilindore dhe juglindore. Temperaturat minimale do të luhaten nga -8 ne -1grade , temperaturat maksimale do të jenë -1 -2°C në veri, 7-9°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri- Lindje me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim te forcës 3 – 4 ballë në det të hapur.