Shpërthen Flutura Açka: Mbajeni mend këtë fytyrë! Nga sot do të jetë një pështymore

324
Sigal

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka reaguar ashpër ndaj shembjen së Teatrit Kombëtar me urdhër të Edi Ramës dhe Erion Veliajt.

Me një reagim në faqen e saj në Facebook, Açka ka nxjerr një grafikë të fytyrës së Erion Veliajt dhe bën thirrje që njerëzit ta pështyjnë.

Reagimi i plotë i Flutura Açkës:

Ç’e ke gjithë këtë vrap, o qyq?

Asgjë nuk do të marrësh me vete, ta siguroj unë, veç damkën e shembësit të Teatrit Kombëtar dhe shqyesin e zemrës dhe të kujtesës së Tiranës.

Mund të ndërtosh një teatër të ri, por gëzimi yt dhe i të ngjashmëve të tu, do të jetë një stoli e ftohtë, së cilës do t’i gëzohesh vetëm në burgun tënd moral.

Emri yt nga sot e tutje do të jetë një pështymore!