Shpërthen bombola e gazit në Laç, plagoset çifti i bashkëshortëve

22
Sigal

Një bombol gazi ka shpërthyer në qytetin e Laçit dhe për pasojë është plagosur një  çifti. Ngjarja ka ndodhur ne mëngjesin e kësaj të hëne në lagjen nr.1 të qytetit.

Nga shpërthimi i bombolës së gazit e zonja e shtëpisë ka djegie në 50% të trupit dhe është dërguar në gjendje të rëndë në spitalin e djegieve në kryeqytet.

Djegie të lehta ka pësuar edhe kryefamiljari, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.