Shërohet nga koronavirusi një tjetër infermiere shqiptare

56

Një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit.

Lajmin e mirë e jep ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila shkruan në “Facebook” se “Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit shëndetësor është aset i çmuar për ne”.

Postimi i Manastirliut:

👩🏻⚕️ Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit shëndetësor është aset i çmuar për ne.

Ndaj më gëzon fakti se edhe 1️⃣ infermiere është shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP ✅

Shkon në 2️⃣2️⃣numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruarve nga 🤜#COVID19🤛

Deri tani 1️⃣3️⃣1️⃣ qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur #covid19❗️

#FORCA