Shërohen edhe tre infermierë të prekur nga koronavirusi, Manastirliu jep detaje

42

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se janë shëruar tre infermierë të prekur nga COVID-19, pas testit konfirmues.

Postimi i Ministres Manastirliu:

🔴#COVID-19 Lajm i mirë🙏🏼

Edhe 3️⃣ infermierë janë shëruar

Shkon në 1️⃣8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë, Durrës, Lezhë ✅

Deri tani janë 9️⃣9️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me 🤜#COVID-19🤛