Sarandë, flakët përfshijnë zonën e Limionit

286
Sigal

Një vatër zjarri është regjistruar në Sarandë mbrëmjen e sotme. Zjarri ka shpërthyer në zonën e Limionit.

Zona është dhënë me koncesion dhe aty pritet të ndërtohet një qytezë e re. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit dhe nëse ka dëme apo jo.