Rikthehet në punë aplikacioni i KQZ, u sulmua nga hakerat

197
Sigal

Aplikacioni i KQZ-së është rikthyer në punë, pasi ishte sulmuar. Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka njoftuar përmes një mesazhi në Tëitter.

Celibashi njoftoi se rifilluan raportimet për pjesëmarrjen dhe mbi ecurinë e votimit nëpërmjet aplikacionit KQZ.

“📌Normalizohet situata me aplikacionin KQZ. Rifillojnë raportimet për pjesëmarrjen dhe mbi ecurinë e votimit nëpërmjet aplikacionit KQZ.

#zgjedhjetshqiperi2021 #25prill2021 #kqz”, shkruan Celibashi.