Reshje shiu të herëpashershme, si do të ndryshojnë temperaturat sot

41
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë për ditën e hënë parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe alternime kthjellimesh.

Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulet dhe mesatar në formë shtrëngatash shiu në veri dhe jug të vendit.

Pas orëve të drekës dhe kryesisht në pasdite, parashikohen reshje shiut me intensitet mesatar që do të mbeten prezente vetëm në pjesën veriore.

Parashikohet borë në lartësitë mbi 1000 m.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jug me shpejtësi 1-12 m/s, hera –herës përgjatë vijës bregdetare deri në 15 m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 me lartësi vale 1.5-1.7m.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 3/9 Re shi

Kukës 8/10 Re shi

Lezhë 3/7 Re shi

Dibër 2/9 Re shi

Durrës 8/13 Re shi

Tiranë 6/13 Re shi

Elbasan 5/10 Re shi

Berat 5/13 Re shi

Vlorë 5/13 Re shi

Korçë 3/8 Re shi

Gjirokastër 1/12 Re shi

Sarandë 5/13 Re shi.